בחירת המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלך

מזון מומלץ לכלבים

מזון מומלץ לכלבים, בחר את המזון בטוב ביותר לכלב שלך – החשיבות של בחירת אוכל מומלץ לכלבים מותנית בבחירה נכונה ומתאימה לצרכי הכלב שלך. בין היתר צריך להבין הרבה דברים כמו טבלת הרכיבים ואת עצם העובדה שלכל כלב יש צרכים שונים ולכן אין תשובה חד משמעית לאיזה אוכל מתאים לכלב שלך.

חשוב להכיר את הכלב שלך ולהתייחס לדברים כמו סוג וגזע הכלב, רגישויות והעדפות קולינריות. כן כן גם להם יש כאלו! לצד תכונות אלו גם חשוב לשים לב איך הכלב שלכם מגיב לסוג האוכל שהבאתם לו מבחינה מיידית או לאורך זמן כאשר רק לאחר כמה זמן עלולות להופיע רגישויות במידה וישנן.

התייחסו לכלב והקפידו לבדוק האם האוכל לטעמו? האם הפרווה שלו נשארת באותו המצב? או משתנה לטובה או לרעה? האם הכלב חיוני ועירני והצואה במרקם בריא?

כשאתם בודקים את כל אלו והתשובות מספקות, ניתן להסיק מכך שהאוכל אכן מתאים לכלב שלכם.

אתן מוזמנים לומר לנו מאיזה סוג הכלב שלכם ואנו ננסה להתאים לכם את האוכל הנכון, שלחו לנו תמונה של כלב בהודעת ווצאפ או במייל.

טיפים למזון יבש מומלץ לכלבים

חשוב להבין בבחירת מזון מומלץ לכלבים, שהמחיר היקר ביותר לא בהכרח מעיד על איכות הטובה ביותר של מזון מומלץ לכלבים. כאמור קודם, תצטרכו לבדוק בעצמכם האם אכן האוכל שברשותכם מתאים לו. אוכל מסוג אחד יתאים לכלב אחד ולא יתאים לכלב אחר.

לכלבים שונים יש דרישות וצרכים שונים. כלב מגזע שארפיי לדוגמא סובל מבעיות במערכת אף אוזן גרון עקב מבנה הפנים הפחוס שלו, ובעל רגישויות רבות ומסוכנות עד מוות לביצים למשל. אם כלב כזה רגיש צורך אוכל שמכיל מרכיבים שעלולים להזיק לו- הוא יהיה חשוף לסיכונים כמו מוות, פריחה, דלקות בעור או במקומות אחרים ועוד.

כמו כן, כדאי לדעת שלא תמיד מה שימליץ הוטרינר יהיה בהכרח טוב. לצערנו כיום יש הרבה וטרינרים שמנסים לקדם מכירה של מותג ספציפי ולא בהכרח מתחשבים בצרכי הכלב, ואותו מותג יכול להיות ברמה בינונית וסבירה עם כוח שיווקי חזק מאחוריו ולא יותר.

כדאי שרשימת המרכיבים במזון היבש תכלול בשר פחמימות וחלבון לצורך שימור הויטמינים והאנרגיה הנחוצים לכלב. תמיד כדאי לבדוק שסוג הבשר יהיה איכותי ולאו דווקא עוף מאחר והוא ״פרווה״ מבחינת ערך תזונתי, אך גם זה בסדר. בנוסף, חשוב להבין שלא כדאי שבין הרכיבים תהיה כמות דגנים פשוטים גדולה מדי ולא מורכבים, מאחר וזה מעיד על איכות ירודה של האוכל.

במידה ולכלב יש רגישות אלרגית לעוף לדוגמא, מה שדי נפוץ בקרב כלבים גזעיים בעיקר, או לחילופין אתם מרגישים שהאוכל משפיע לרעה על הפרווה שלו והיא הפכה ליבשה ונושרת, כדאיל חשוב על החלפת האוכל לכזה המכיל סלמון. סלמון לא אלרגני ואף מכיל חומצות שומן חיוניות ומזינות לפרוות הכלב לצד עוד ערכים תזונתיים שטובים להם.

לכלבים בעלי קיבה רגיזה ובעיות עיוכל כדאי לבחור מזון יבש שמתבסס על כבש או טלה עם אורז. מחקרים מעידים שהשילוב בין מרכיבים אלו תורמים לשיפור בעיות עיכול בקרב כלבים רבים.

לכלבים בעלי רגישויות רבות כדאי לבחור אוכל יבש שהוא היפואלרגני ולרוב אפילו רפואי. אוכל כזה ימנע לחלוטין הופעת אלרגיה מסוגים רבים וכדאי להמשיך עם סוג האוכל הזה לכל זמן שהכלב איתכם, גם אם נדמה לכם שאולי יש סיכוי שהאלרגיה חלפה לה.

במידה והכלב סובל משלשולים, וביקרתם אצל הוטרינר לשלול בעיות מסוימות, כדאי לחשוב על חישוב של רמת החלבון שנמצאת באוכל מאחר וקיים סיכוי שהכלב לא מסוגל לעכל את כמות החלבון שבמזון שלו.

חטיפים דנטליים לכלבים הם דרך נהדרת להשלמת התזונה מעת לעת כמו גם פינוק נהדר למשחק משותף והבעת אהבה כלפי היצור החמוד והאהוב שלכם.

איך לבחור מה מתאים?

מעבר לקריטריונים שעליהם הצבענו קודם, חשוב לשים לב שהאוכל מתאים לגיל הכלב שלכם, כמו גם למשקל וגודל שלו.

מעבר לכך, כדאי לחשוב על הצד הכלכלי ומהי המוכנות שלכם להשקיע באוכל. מזון אולטרה פרימיום הוא לרוב היפואלרגני ומכיל רכיבים סופר איכותיים וברמה גבוהה ולכן המחיר עלול להיות יקר במעט בהשוואה לסוגי אוכל אחרים.

כדאי לבחור מזון שמכיל כמות מועטה עד בכלל ללא תירס חיטה ואורז, מאחר ואלו פחמימות ריקות ולא איכותיות.

כדאי גם להמתין לתקופת הסתגלות הכלב למזון החדש בכדי לשלול בעיות רפואיות ורגישויות כד שתוכלו לדעת האם להישאר עם סוג האוכל הזה או להחליפו באחר.